آغاز روند فرجام خواهی سامان قدوس در CAS :: ورزش سه

به گزارش “ورزش سه”، نزدیک به دو ماه قبل بود که کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال در پی شکایت باشگاه اوئسکا اسپانیا در حکمی جنجالی و سنگین محرومیتی چهارماهه برای سامان قدوس ستاره ایرانی آمیان و چهارمیلیون یورو جریمه نقدی و دو پنجره نقل و انتقالاتی بسته برای باشگاه اوشترسوندس سوئد صادر کرد.


حکمی سنگین و شوکه کننده برای طرفین دعوای حقوقی درگرفته با باشگاه اسپانیایی که دود آن نه تنها به چشم سامان و سوئدی ها رفت بلکه باشگاه آمیان و طرفدارانش را نیز درگیر این پرونده حقوقی جنجالی کرد. آمیان که در تابستان فاصله چندانی با فروش هفت میلیون پوندی سامان قدوس به باشگاه برنتفورد انگلیس نداشت با منتفی شدن این انتقال حساب خاصی روی ستاره ایرانی برای درخشش بازکرده بود اما به یکباره همه چیز تغییر کرد.


باشگاه فرانسوی با السانر سرمربی ۳۸ ساله و اسلوونیایی شروع خوبی داشت به خصوص در دو بازی ابتدایی فصل که توانست چهار امتیاز به حساب خود واریز کند آن هم با درخشش قدوس اما بعد از هفته سوم با محرومیت ملی پوش ایرانی و خروج این بازیکن از فهرست عملا فرانسوی ها با شوکی ویرانگر روبرو و دیگر نتوانستند قدعلم کنند. کسب تنها ۴ امتیاز از پنج بازی بدون سامان و به ثمررساندن میانگین یک گل زده در هر بازی نشان از پرنشدن جای خالی ستاره ایرانی در خط حمله آمیان داشت.

 


السانر سرمربی آمیان در آخرین گفتگوی خود با رسانه ها تلویحا غیبت سامان را تاثیرگذار دانست و مدعی شد روی حضور این بازیکن در برنامه های تاکتیکی اش حساب خاصی باز کرده بود و الان هم چشم انتظار پایان محرومیت و بازگشت او به ترکیب تیم است. سامان که براساس محرومیت از فعالیت های فوتبال عملا نمی تواند در تمرینات آمیان شرکت کند این روزها در کنار پیگیری های حقوقی پرونده جنجالی شکایت اوئسکا به صورت اختصاصی تمرین می کند به این امید که بازگردد.


آخرین اخبار از پرونده جنجالی شکایت اوئسکا حکایت از آغاز روند فرجام خواهی سامان قدوس و باشگاه اوشترسوندس در دادگاه بین المللی CAS دارد، پرونده ای که سخنگوی باشگاه سوئدی پروسه به نتیجه رسیدن آن را طولانی و بین شش ماه تا یکسال پیش بینی کرد اما به طرفداران باشگاه وعده پیروزی در آن و خلاص شدن از احکام سنگین صادر شده برای اوشترسوندس و قدوس را داد. نیکولاس لیدستروم گفت:«در همان مهلت قانونی فرجام خواهی لایحه دفاعی خود را تحویل CAS دادیم و ظرف مدت ۱۰ روز با وکلای بین المللی این دفاعیات را کامل کردیم. الان هم در انتظار بررسی آن در دادگاه و تجدیدنظر هستیم درست مثل کاری که سامان قدوس با وکلایش انجام داد».


سخنگوی اوشترسوندس با اشاره به این که باشگاه در تمام این مدت تماس خود با ستاره ایرانی را حفظ کرده است تصریح کرد پروسه فرجام خواهی در ارتباط با احکام صادر شده از سوی فیفا طولانی خواهد بود و احتمال این که تا یکسال باشگاه و قدوس درگیر این پرونده باشند، هست. لیدستروم در مصاحبه با SVT SPORT به صراحت وعده شکست حکم فیفا را داد و گفت:« مطمئن هستیم که احکام جدیدی در ارتباط با این پرونده صادر می شود».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *